1
2
23.09.2017
Вересень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
1819202122
23
24
252627282930
дата з:
по:
Головна » Новини » Найголовніше

16 років спецпідрозділи «Беркут» охороняють наш спокій!
16.01.2008 | 12:42

16 років спецпідрозділи «Беркут» охороняють наш спокій!

 

Історія міліції України нерозривно пов’язана з історією нашої держави. Нові часи ставили перед правоохоронцями завдання працювати у надзвичайно складній криміногенній ситуації, яка була обумовлена перш за все переходом суспільства до ринкової економіки. Суворою реальністю стали вбивства на замовлення, вибухи, бандитські формування. Зростала активність криміналітету, його озброєність, технічна оснащеність. Організована злочинність не тільки активно експлуатувала традиційні сфери підпільного і напівлегального бізнесу, а й зазіхнула на контроль частини економіки.

У цих умовах постало завдання створення мобільного, ефективно діючого підрозділу, здатного гідно протистояти злочинності та забезпечити належну охорону громадського правопорядку, захист прав і свобод громадян. З цією метою були створені підрозділи міліції особливого призначення «Беркут» - високомобільний елітний спецпідрозділ, призначений для боротьби зі злочинністю, забезпечення правопорядку при проведенні масових заходів, проведення спеціальних операцій по затриманню озброєних злочинців, визволенню заручників, а також для охорони громадського порядку в районах із складним криміногенним станом та під час стихійного лиха. Аналогічні підрозділи існують практично в усіх європейських країнах (в Австрії «Вега», Німеччині - «Кобра», США – «SWАТ», у Російській Федерації та Республіці Білорусь – «ОМОН»).

Служба в підрозділі «Беркут» відповідальна і небезпечна та вимагає високої концентрації волі, інтелекту, самоорганізованості. Аби успішно вирішувати поставлені завдання, працівники спецпідрозділу повинні мати високий професійний рівень, який досягається постійними тренуваннями у спортзалах та тирах, на заняттях зі спеціальної тактики та альпінізму. Адже щоденно працівники «Беркута» захищають мир і спокій громадян, не рахуючись із небезпекою, часто йдучи при цьому під кулі чи лезо ножа. Для виконання бойових завдань в екстремальних умовах в спецпідрозділах «Беркут» є особливі спеціалісти – піротехніки, водолази, сапери, підривники, снайпери.

Спецпідрозділи «Беркут» фактично є резервом Міністра внутрішніх справ України і у разі необхідності забезпечення правопорядку, припинення групових порушень громадського порядку та масових заворушень, проведення спецоперацій, у тому числі антитерористичних, локалізації і знешкодження злочинних угруповань, озброєних злочинців можуть мобільно передислокуватися в інші регіони держави. На сьогодні «Беркут» складається з 2 полків, 6 окремих батальйонів і 19 рот загальною чисельність понад 3 тисячі 250 чоловік. Лише упродовж минулого року за участю працівників «Беркуту» пройшло близько 30 тисяч спеціальних операцій та розкрито понад 73 тисячі злочинів!

Відомо, що міліціонер – не просто професія, а працівник спецпідрозділу міліції «Беркута» це - покликання, яке вимагає повної самовіддачі службовій справі! Сьогодні Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко поздоровив працівників спецпідрозділів міліції «Беркут» з 16-ю річницею створення підрозділів міліції особливого призначення та побажав міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного щастя, благополуччя, успіхів на службі та удачі!

 

ДЗГ МВС України

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку