1
2
22.10.2017
Жовтень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
161718192021
22
23242526272829
3031
дата з:
по:
Головна » Новини » Найголовніше

Національна поліція відмовила ТОВ "Трейд Коммодіті" в укладанні договорів по закупівлі нафтопродуктів
12.10.2017 | 17:41

Пропозиція була відхилена через істотну невідповідність тендерної пропозиції цього учасника чинному законодавству та вимогам тендерної документації, навіть не зважаючи на спроби блокування закупівлі та оскарження результатів торгів в Антимонопольному комітеті. Внаслідок відхилення цих закупівель не допущено перерахування 380 мільйонів гривень з бюджету на рахунки цієї компанії.

Для забезпечення невідкладних потреб у службовій діяльності Національна поліція в установленому законодавством порядку проводила закупівлю бензинів А-92, А-95 і дизельного палива. Всього до закупівлі були оголошені 6 лотів (UA-2017-08-19-000779-a). Запланована вартість закупівель склала 380 млн. гривень.

За результатами аукціону в електронній системі Prozorro найнижчу ціну для всіх марок бензинів і дизельного палива запропонувало товариство з обмеженою відповідальністю «Трейд Коммодіті».

Цей учасник подав документи до процедури закупівлі за схемою, раніше апробованою і впровадженою у кількох державних замовників.

Суть її полягає в зниженні під час електронного аукціону ціни на бензини (дизельне паливо) до рівня, значно нижчого за ринкові ціни, що не можуть собі дозволити інші учасники тендеру.

Після укладання договору про закупівлю представники ТОВ дуже швидко (подекуди неодноразово) зверталися до замовника з вимогою про підвищення ціни на поставлені нафтопродукти. Така вимога була обумовлена тим, що діюча за договором ціна є нижче ринкової. При цьому згода державного органу на підняття вартості бензину (чи дизельного палива) та внесення змін до договору могла призвести до вкрай негативних наслідків.

Усвідомлюючи всі ризики такої ситуації, а також те, що подані ТОВ документи у складі тендерної пропозиції істотно не відповідали вимогам тендерної документації та законодавству, Національна поліція під час проведення процедури закупівлі відхилила пропозицію ТОВ «Трейд Коммодіті» за всіма лотами та не допустила укладання з ним договорів на поставку нафтопродуктів. Унаслідок відхилення пропозиції не допущено сплати бюджетних коштів на рахунки зазначеної компанії.

Слід зазначити, що представниками ТОВ були використані всі можливі механізми для спонукання Національної поліції до укладання таких договорів, зокрема – шляхом блокування закупівлі та оскарження її результатів в Антимонопольному комітеті.

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку