1
2
23.09.2017
Вересень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
1819202122
23
24
252627282930
дата з:
по:
Головна » Новини » Найголовніше

Долями людей, які залишають зону АТО, опікуватиметься координаційний центр
10.06.2014 | 19:11

Його створюють на базі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а до складу центру увійдуть представники кількох центральних органів виконавчої влади, громадських організацій і міжнародних інститутів.

Рішення про створення подібного органу було прийняте Кабінетом Міністрів України. Необхідність створення подібного органу обумовлена тим, що мирним громадянам, які залишатимуть зону проведення антитерористичної операції, необхідно якнайшвидше відновити права та свободи, забезпечити нормальні умови для життя.

Усім, хто виявить бажання залишити зону проведення АТО, така можливість буде надана. Залишити територію АТО можна буде через блокпости сил Антитерористичного центру. На блокпостах здійснюватиметься перевірка на предмет недопущення фактів переміщення заборонених речей: зброї, вибухівки тощо. Громадяни проходитимуть процедуру ідентифікації, після чого отримуватимуть відповідний документ. Він даватиме право на доступ до соціальних благ: медичного обслуговування, виплат пенсій і різних видів державної допомоги, права на навчання тощо.

До захисту прав та свобод громадян, які залишили зону проведення АТО, будуть залучені фахівці з представництва Верховного комісара ООН у справах біженців. Вони разом з активістами українських недержавних громадських організацій працюватимуть поза периметром території АТО, надаючи людям необхідну допомогу. У подальшому вихідці з тих територій, де триває антитерористична операція, матимуть змогу відбути в будь-який регіон України, де місцева влада може їх розмістити. Про таку готовність вже заявили майже всі області України.

До складу координаційного центру на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій, окрім Міграційної служби та підрозділів МВС, увійдуть представники кількох міністерств та відомств: Мінохорони здоров’я, Мінсоцполітики, Міносвіти, Міністерства регіонального розвитку, Мінтрансу тощо.

При необхідності Міністерство внутрішніх справ виступатиме ініціатором внесення необхідних змін до вітчизняного законодавства, які дозволять врахувати потреби тих громадян України, які залишать зону військових дій сепаратистів та іноземної агресії.

МВС України

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку