01601, Киев, ул. Академика Богомольца, 10
вернуться 
Ветеран столичного карного розшуку Микола Горащенков – у відставці, але в строю
15.12.2009 | 21:12

Офіцерська честь, мужність та відвага - для цієї людини не просто слова. Микола Олександрович Горащенков проніс почесне звання офіцера крізь все життя. 20 років служби в органах внутрішніх справ, нагороди за бездоганну службу та низка розкритих гучних справ. Він пройшов шлях від рядового міліціонера до полковника міліції, начальника Управління карного розшуку Головного управління столичної міліції.

Свій вибір він зробив ще у 1974 році, саме тоді після Військового учбового центру хімічних військ 20-річний хлопець вступив до лав органів внутрішніх справ. Та це й не дивно, адже ще його батько започаткував майбутню династію правоохоронців. І вже через 20 років в музеї Управління карного розшуку в Москві з’являться поруч 2 експозиції: одна з них буде присвячена службі батька, інша – гучній справі, яку розкрив його син.

На рахунку у Миколи Олександровича сотні розкритих злочинів. Чого тільки варте затримання групи Піран’ї, яка за рік скоїла 86 крадіжок із сейфів радянських ресторанів. Чи блискавичне затримання 6 організованих груп квартирних крадіїв, які вчинили більше 180 злочинів менше ніж за півроку. Таких прикладів безліч.

У 1986 році Микола Олександрович став начальником Управління карного розшуку, а в 92 пішов з цієї посади у відставку. Та навіть зараз він продовжує активно працювати у сфері юриспруденції.

Окрім 20 років бездоганної служби, у Миколи Олександровича є ще один привід пишатися - четверо синів, які, можливо, продовжать династію правоохоронців.

Кажуть, що колишніх офіцерів не буває. Напевне саме тому більшість ветеранів продовжує допомагати правоохоронцям у їх нелегкій боротьбі зі злочинністю, ділиться досвідом з молоддю та веде активне громадське життя. Та серед буденності завжди залишається місце святу. Щороку, в минулому - оперативники, а нині - почесні ветерани ОВС, напередодні Дня міліції збираються зі своїми товаришами по службі в Головному управління столичної міліції. І кожного разу їх серця завмирають, коли лунає урочисте вітання : «Панове офіцери!».

Відділ зв’язків з громадськістю ГУМВС України в місті Києві від щирого серця вітає ветеранів з наступаючим Днем міліції! Бажаємо міцного здоров’я, щастя та добробуту Вам та вашим близьким.

 

Ольга Білик

ВЗГ ГУМВС України в м. Києві

 

При использовании материалов сайта ссылка на npu.gov.ua обязательна
версия для печати
вернуться