Поліція зареєструвала понад 250 звернень щодо порушення виборчого законодавства, розпочато п’ять кримінальних проваджень

Вибори 2019

Також вже складено понад 60 адміністративних протоколів. Про це сьогодні, 25 січня, під час засідання координаційного штабу сказав заступник голови національної поліції Олександр Фацевич.

«На сьогодні вже є більш як 250 фактів порушень виборчого законодавства, зареєстровано 5 кримінальних проваджень: одне –  по перешкоджанню журналістській діяльності, три – пов’язані з хуліганськими діями, і ще одне – підкуп виборців. Також складено понад 60 адміністративних протоколів, які в основному пов’язані з порушенням під час проведення передвиборчої агітації та розповсюдженням агітаційних матеріалів», - сказав Олександр Фацевич.

За словами голови спеціальної робочої групи Івана Стойко, одне із найпоширеніших порушень -  політична реклама без вихідних даних.

«Ми повинні зробити все щоб кандидати та їх команди розуміли, що є рамки закону, які не можна переступати. Якщо ми миттєво реагуватимемо на будь-які порушення, вони двічі подумають чи варто це робити», - сказав Іван Стойко.

Крім того, органи МВС будуть проводити моніторинг інформаційного простору з метою направлений на виявлення порушень під час виборчого процесу.

«Наш моніторинг має стосуватися ЗМІ на предмет публічних звернень кандидатів про порушення, які не знайшли відображення у зверненнях до Нацполіції і відповідно ми на них будемо реагувати, всім іншим будуть займатися суб’єкти виборчого процесу», - наголосив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Для більш ефективного моніторингу порушень передвиборчого законодавства МВС співпрацюватиме з Національною радою телебачення та радіомовлення.

Також Іван Стойко висловив сподівання, що парламент до березня ухвалить законопроект №8270, яким пропонується збільшити штрафи за порушення при проведенні агітації  та ввести адміністративну відповідальність за агітацію, що супроводжується наданням грошей, товарів і послуг.

Департамент комунікації МВС України

Фото: Андрій Новицький