На Київщини поліція вилучила 44 тисячі примірників агітматеріалів за кандидатів в нардепи нібито від партії «Слуга народу»

Вибори 2019

Агітпродукція з недостовірною інформацією розповсюджувалась з одного з приватних агропідприємств міста Кагарлик. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права). 

У Київській області зацікавлені особи намагалися «пропіарити» кількох кандидатів в народні депутати, прикриваючись брендом партії «Слуга народу». З цією метою вони виготовили друковану продукцію з неправдивою інформацією і найняли студентів та неповнолітніх для її роздачі. Заплативши 600 гривень за 6 годин роботи, молодь організовано розвезли автобусами у визначені місця для агітації – до міст Рокитне, Кагарлик та Миронівка. Під час розповсюдження цих агітаційних матеріалів працівники поліції затримали 14 осіб. На них складено адміністративні матеріали, відповідно до ч.2 ст.212-13 КУпАП (розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації без даних про тираж).

Наразі поліцією встановлено, що до партії «Слуга народу» згадані кілька кандидатів в народні обранці жодного стосунку не мають. А друкована продукція виготовлена з фальшивим інформаційним наповненням. Також з’ясовано, що агітматеріали розповсюджувалися з одного з приватних аграрних підприємств, розташованого у місті Кагарлик. За попередньою інформацією, це агропідприємство належить до сфери управління ПрАТ «Миронівський хлібопродукт». На підставі ухвали суду співробітники поліції провели у приміщенні агропідприємства санкціонований обшук. Внаслідок якого було виявлено та вилучено 44 тисячі різного виду друкованих матеріалів агітаційного змісту.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права).

Поліція проводить усі необхідні процесуальні дії для встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які замовили та виготовили друковану агітпродукцію з недостовірною інформацією.

Департамент комунікації

Національної поліції України