Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Налаштування доступності
 • A-
  A+
У 2020 році слідчі підрозділи Нацполіції розслідували 60,5 тисяч тяжких та особливо тяжких злочинів – Максим Цуцкірідзе
Опубліковано 27 лютого 2021 року о 12:56

А це – на 3000 більше, ніж минулого року. Позитивна динаміка, зокрема, простежується у розслідуванні збуту наркотичних засобів, вимагань, дорожньо-транспортних пригод, незаконних заволодінь транспортними засобами, легалізації доходів, службових злочинів. Також слідчі забезпечили відшкодування збитків на суму 3 мільярди 300 мільйонів гривень. Про це повідомив заступник Голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

Участь у відеоселекторній нараді взяли представники Головного слідчого управління та управління дізнання Нацполіції, профільні заступники начальників ГУНП в областях та керівники місцевих підрозділів дізнання.

За словами Максима Цуцкірідзе, минулого року під час підведення підсумків основним пріоритетом було визначено розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів:

«Нам вдалося досягнути цієї мети. До суду скеровано матеріали у 60,5 тисячах кримінальних провадженнях за фактами вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Це на 3000 більше, ніж у минулому році. Можу відзначити хороші результати роботи органів слідства у розслідуванні збутів наркотичних засобів,вимагань, дорожньо-транспортних пригод, у тому числі зі смертельними наслідками, незаконних заволодінь транспортними засобами, службових злочинів, зокрема отримання неправомірної вигоди, легалізації доходів тощо. Забезпечено відшкодування збитків на суму 3 мільярди 300 мільйонів гривень».

Окремо заступник Голови Нацполіції звернув увагу на розслідуванні злочинів, скоєних організованими злочинними групами (ОЗГ) та організаціями. Торік слідчі розслідували майже півтисячі кримінальних проваджень (493) про 3573 злочини, учинених ОЗГ. Загалом під час проведення досудового розслідування виявлено 335 організованих груп та злочинних організацій, що на 62 більше, ніж у 2019 році. До суду направлено 339 обвинувальних актів.

«Якісна складова закінчених організованих груп останні роки залишається незмінною: майже половина виявлених організованих груп вчиняли злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та проти власності», - наголосив Максим Цуцкірідзе.

Основним нововведенням в роботі слідчих підрозділів поліції стало впровадження інституту кримінальних проступків та створення підрозділів дізнання. Це дозволило забезпечити швидке розслідування нетяжких злочинів, а також зосередити увагу слідчих на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів:

«Зазначу, що майже половина з числа всіх зареєстрованих у другому півріччі минулого року кримінальних правопорушень - це кримінальні проступки. До суду направлено обвинувальні акти у понад 27 тисячах кримінальних проваджень».

Заступник Голови Нацполіції також визначив пріоритетні напрями діяльності на 2021 рік. Серед основних – підвищення якості розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів  насильницького та корисливого спрямування, наркозлочинів, у сфері службової діяльності, з ознаками корупції, у бюджетній сфері та земельних відносин, фінансово-кредитній та банківській системах, паливно-енергетичному комплексі, недопущення зловживань при використанні коштів бюджетів усіх рівнів.

«В цілому роботі органів досудового розслідування у минулому році на колегії Національної поліції України надано позитивну оцінку. Але ми продовжуватимемо роботу для удосконалення діяльності слідчих і співробітників дізнання та  внесення змін до кримінального процесуального законодавства», - зауважив Максим Цуцкірідзе.

Також під час відеоселекторної наради обговорили результати роботи слідчих підрозділів за окремими напрямками службової діяльності.

Насамкінець заступник Голови Національної поліції України  акцентував на необхідності організації належного рівня взаємодії слідчих та оперативних підрозділів для розкриття і розслідування злочинів, а також на тісній співпраці з прокуратурами та судами в умовах адміністративно-територіальної реформи.

 

Управління комунікації

Національної поліції України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux