Правоохоронці Криму скерували до суду обвинувальний щодо «самооборонівця»

ООС

Слідчими Головного управління поліції Криму за результатами проведеного досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Севастополя, який у 2014 році брав участь у незаконному збройному формуванні «Самооборона Криму».

Під час досудового розслідування встановлено, що обвинувачений, беручи активну участь у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Криму», був учасником облоги Штабу Військово-Морських Сил України у м. Севастополі. У результаті активних дій так званої «Самооборони Криму» Штаб був захоплений і на територію зазначеного стратегічного об'єкта безпідставно проникли військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації. У зв'язку з цим бойова та мобілізаційна готовність була підірвана через позбавлення підрозділів Збройних Сил України можливості оперативного реагування на військову агресію.

Наразі зловмисник обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань), за що передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Нагадаємо, 8 січня працівниками Головного управління Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі та Державної прикордонної служби України на контрольно-пропускному пункті «Чонгар» при спробі перетину адміністративній межі з тимчасово окупованою територією півострову Крим був виявлений розшукуваний раніше учасник незаконного збройного формування «Самооборона Криму».

Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Автономної Республіки Крим.

ГУНП в АР Крим та м. Севастополі