На Донеччині затримано банду, що кілька років вчиняла напади на валютників на півночі регіону

Майнові злочини

Оперативні розробки тривали рік. Засідку було влаштовано на місці чергового нальоту. Четверо зловмисників встигли заволодіти двома мільйонами гривень, проте подальші їхні дії заблокував спецпідрозділ КОРД. Наразі усі затримані перебувають у слідчому ізоляторі. Окрім грошей, у підозрюваних вилучено зброю, в тому числі й викрадену у Криму.

Місяць стеження, детальний запис розпорядку дня жертви, фіксація кожного пересування, відслідковування прибутків, чіткий розподіл обов’язків – план нападу був ретельно спланований, відшліфований і не мав дати жодного збою. Завчасно зловмисники під приводом клієнтів обміняли у потерпілого незначну суму грошей, а в момент розбою «замовили джек-пот» - на зустріч валютник привіз 2 мільйони гривень. Угода відбувалася у темному безлюдному місці – ще один спосіб маскування, однак під час обміну вони були не одні. Вихопивши з рук потерпілого пакет з грошима, підозрювані встигли зробити лише кілька кроків, коли були заблоковані та затримані поліцейським спецназом.

Щодо їх осіб – чоловіки віком від 42 до 53 років, один з яких раніше засуджений. Двоє – мешканці Слов’янська, інші – вихідці з Херсону та РФ.

Схема була відточена за кілька років, проте останні 12 місяців вони знаходились під «прицілом» оперативників управління стратегічних розслідувань ГУНП в Донецькій області. Поліцейські ретельно документували банду, а останні кілька місяців готувалася спецоперація із затримання. «Взяти» їх вирішено було на гарячому після чергового нальоту.

Під час обшуків за місцем мешкання одного із затриманих та у схованці між гаражами було виявлено пістолет Макарова, який за базами даних МВС значиться викраденим з управління міліції Криму, та 2 обрізи, які зловмисники прихопили із собою під час іншого розбійного нападу. Крім того, у якості речового доказу вилучено автомобіль, на якому пересувалося угруповання.

Наразі чоловіків затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч.4 ст.187 (Розбій) Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні слідчі дії.

Відділ комунікації поліції
Донецької області
поліція
новини
безпека
розбій