Кіберполіція співпрацюватиме з Телекомунікаційною палатою України та Асоціацією Правовласників та постачальників контенту у сфері захисту інтелектуальних прав

Кіберзлочини та кібербезпека

Сьогодні, 22 вересня, начальник Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак, голова Телекомунікаційної палати України Тетяна Попова та голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна підписали відповідний меморандум про співпрацю.

Партнерство буде спрямовано на створення умов безпечного розвитку сфери використання інформаційних та телекомунікаційних систем, а також протидію «піратству». Планується обмін інформацією, аналітичними даними за фактами інцидентів комп'ютерної безпеки та кіберзлочинів у контексті припинення незаконного використання об’єктів авторського права або суміжних прав.

Начальник Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак зазначив:

«В епоху стрімкої диджиталізації будь-яка інформація швидко змінюється, з’являється, редагується та видаляється, у цьому і полягає складність контролю дотримання прав інтелектуальної власності. Протидія інтернет-піратству – одне з пріоритетних завдань кіберполіції, і в нас вже є успішні кейси розкриття таких правопорушень».

У свою чергу Тетяна Попова наголосила на важливості імплементації Конвенції про кіберзлочинність:

«Прийняття міжнародних норм значно полегшить співпрацю не лише з іноземними компаніями, а й з українськими провайдерами для підвищення рівня протидії та розслідування кіберзлочинів».

«Асоціація правовласників та постачальників контенту на білій стороні, грають чесно і на підставі закону сприятимуть виявленню кіберзлочинів та притягненню до відповідальності кіберзловмисників» - повідомила Наталія Клітна.

Наприкінці Олександр Гринчак також підкреслив:

«Захист інтелектуальної власності важливий не тільки для розвитку кожного окремого її власника, а й для розвитку галузі в цілому. Тому ми й надалі будемо налагоджувати партнерські зв’язки для ефективнішої протидії правопорушенням».

Департамент кіберполіції Національної поліції України