Поширення злочинного впливу та квартирні крадіжки: оголошено підозру так званому «смотрящому» у Харківському СІЗО

Боротьба з організованою злочинністю

Викрили злочинну діяльність фігуранта оперативники управління стратегічних розслідувань та слідчі обласної поліції.

За даним слідства, 45-річний раніше засуджений чоловік, перебуваючи у СІЗО, отримав статус так званого «смотрящого» за одним із корпусів. У стінах спецустанови він організував незаконний канал постачання заборонених речей, контролював їх розподіл серед утриманців СІЗО, а також збирав гроші за спокійне перебування в установі.

Після того, як вийшов із СІЗО, він організував діяльність злочинного угруповання. Очолювана ним злочинна група «спеціалізувалася» на квартирних крадіжках. У листопаді минулого року лідера угруповання та його трьох спільників поліцейські затримали одразу після скоєння квартирної крадіжки. Вже доведено їхню причетність до серії крадіжок на території Дніпропетровської, Полтавської та Харківської областей.

На підставі отриманих доказів «смотрящому» повідомили про підозру. Йому інкримінують встановлення та поширення злочинного впливу (ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексу України). Також «авторитету» та його спільникам повідомили про підозру за ч. 5 ст. 185 (крадіжка, вчинена у складі організованої групи) Кримінального кодексу України. 

За скоєне підозрюваному може загрожувати від дев’яти до п’ятнадцяти років ув’язнення.

Заходи проводилися спільно зі співробітниками СІЗО та Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.

 

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України