Поліція екстрадувала «вора в законі» із санкційного списку РНБО на прізвисько «Коба Руставський»

Боротьба з організованою злочинністю

Про це сьогодні, 6 квітня, повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.
 
Нагадаємо, у грудні 2021 року співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної  поліції затримали «вора в законі» з санкційного списку РНБО. Його затримали у порядку статей 208 та  582 (особливості затримання особи, яка вчинила кримінальні правопорушення за межами України) Кримінального процесуального кодексу України. Суд застосував до «вора в законі» екстрадиційний арешт та відправив до СІЗО.


 
«Кобу Руставського» із 2016 року розшукують правоохоронні органи Іспанії за вчинення особливо тяжких злочинів. А саме – за створення злочинної організації, замовне вбивство у Франції та зберігання майна, здобутого злочинним шляхом. Також він був так званим «опікуном» «коронованих» представників злочинного світу Іспанії.
 
5 квітня поліцейські у межах міжнародної співпраці передали «авторитета» іноземним колегам. За іспанським законодавством «вору в законі» може загрожувати до 24-х років ув’язнення.
 
Крім того, 5 квітня передали компетентним органам Грузії 35-річного громадянина, який знаходився у міжнародному розшуку.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

ДСР